Dikkat Eğitiminde Oyunların Kullanımı

Dikkat ve planlama alanında yaşanan sorunlar; çocukların okul ortamındaki başarılarını olumsuz yönde etkiler. Çocukların bu alanlarda yaşadığı sorunlara çözüm olabilecek yaklaşımlar ve etkinlikler çalışma örnekleriyle bu eğitimde sunuldu. Bireysel veya grup çalışmasında kullanılabilecek oyunlar paylaşıldı.

Devamını Oku

PaylaşSosyal Beceri Eğitiminde Oyunların Kullanımı

Sosyal ortamda çocukların kendilerini daha güçlü hissetmeleri için gerekli olan sosyal beceriler grup çalışması ile birlikte okul ortamında verilebilir. Dışlanan, arkadaşları tarafından fark edilmeyen, karşı cinsiyetteki arkadaşları ile oynamayı tercih eden, oyun oynamayı bilmeyen, çekingen, öfke kontrolün..

Devamını Oku

PaylaşGelişim Nörofizyolojisi Kursu

Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent MADİ tarafından Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Özel Eğitim, Okul Öncesi Eğitim, Çocuk Gelişimi, Dil ve Konuşma Terapisi mezunları ve bu bölümlerde okuyan son sınıf öğrencileri ve bu konulara yakın olan diğer bilim dalları için “Gelişim Nörofizyolojisi Kursu” düzenlenecektir.

Devamını Oku

PaylaşMarmara Koleji Semineri

11 Eylül 2013 Çarşamba günü Dr. Bülent Madi'nin Marmara Kolejinde Lise Öğretmenlerine yönelik verdiği Öğrenme ve Beyin seminerinin fotoğraflarına Resim Galerisinden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Paylaş

 E-Posta Aboneliği
 Etkinlik Takvimi

Beyin ve Çocuk