Çocuğum Öğrenme Güçlüğü Çekiyor! Disleksi Olabilir Mi?

Özellikle okuma-yazma becerilerini öğrenme yaşına gelindiğinde çocuklarının zorlandığını fark eden birçok ebeveyn çocuklarında disleksi olduğundan şüphelenip uzman desteğine başvuruyorlar. Aslında disleksi öğrenme güçlüğü çeşitlerinden sadece bir tanesidir ve Türkçesi gelişimsel okuma güçlüğüdür...

Devamını Oku

Paylaş

Mutlu Çocuk Yetiştirme Formülü

Bir çocuğu küçük bir gülümseme mutlu ederken başka bir çocuğu çok seveceği düşünülerek alınan oyuncaklar bile mutlu etmiyor. Beklentisi yüksek çocuklar, memnuniyetsiz çocuklar ve mutsuz çocuklar… Sayıları giderek artıyor. Artık cıvıl cıvıl sesleri ile eğlenen çocuklardan çok ağlayarak isteklerini yaptırmaya çalışan çocukları görüyoruz. Neden?

Devamını Oku

Paylaş

Çocuk, Uyku ve Rüya

Uyku çevre ile iletişimin bir süre ara verildiği, uyaranlara yanıt verme becerisinin azaldığı kendi içinde dönemlerden ve evrelerden oluşan yaşam periyodu olarak tanımlanır. Uyku kendi içinde düzeni olan bir süreçtir. Sağlıklı gelişim için sağlıklı ve düzenli uyku çok önemlidir.

Devamını Oku

Paylaş

Sömestr Tatilini Nasıl Geçirmeliyiz?

Çoğu ebeveyn uzun eğitim bir döneminin bitişinin ardından sömestr tatilinde çocuklarının eğlenerek, dinlenerek, bütün dönemin stresini atarak, öğrendiklerini unutmadan, ödevlerini yaparak, becerilerini geliştirerek nasıl program yapabileceğini düşünüyor. Peki bütün bu olanakları bir arada sağlamak mümkün mü?

Devamını Oku

Paylaş
 E-Posta Aboneliği
 Etkinlik Takvimi

Beyin ve Çocuk